بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

 

با وجود تعداد زیادی بروکر در سراسر جهان، اینکه در واقع کدامیک از آنها برای ایرانی­ها مناسب است، سوال متداولی است که اکنون قصد پاسخگویی به آن را داریم.

 

حساسیت این مقوله هم بدان سبب است که در صورت انتخاب نادرست و ثبت نام اشتباه، احتمال بلوکه شدن وجه شما بالا می­رود. متاسفانه ما ایرانی­ها درگیر تحریم هستیم و موارد بسیاری از بلوکه شدن سرمایه­های هم­وطنانمان، توسط بروکر­های نامعتبر را کم و بیش شاهد بوده­ایم.

 

به همین دلیل تصمیم بر آن شد تا پس از تحقیقات بسیار، به معرفی چند بروکر برتر و قابل­اعتماد برای ایرانیان باشیم.

 

بروکر ALPARI

بروکر نامبرده، بالغ بر 14 سال است که به ایرانی­ها خدمات می­رساند. این بروکر به نوعی قدیمی­ترین بروکر­ دنیاست که در بیش از 150 کشور، کارگزار فعال دارد. در ایران نیز با تشکیل تیمی فارسی­زبان، بهترین خدمات و پشتیبانی را ارائه می­دهد.

 

جالب توجه است که بیشترین ثبت نام­های ایرانیان نیز، در بروکر آلپاری بوده است. اگر بخواهیم یکی دیگر از دلایل محبوبیت ALPARI را ذکر نماییم، می­توان از اسپرد یا کارمزد کمی که نسبت به بقیه بروکر­ها کسر می­نماید، اشاره کنیم.

 

از دیگر مزایای مهم بروکر آلپاری این است که شما را قادر می­سازد تا با تمام کارت­های بانکی عضو شتاب، اقدام به واریز یا برداشت سود خود نمایید و این چنین دیگر نیازی به پرداخت کارمزد­های سنگین نباشد.

 

بروکر فارکس تایم FXTM

بروکر FXTM نیز در لیست بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان قرار دارد. البته از لحاظ سابقه، قابل مقایسه با آلپاری نیست، زیرا تاسیس آن به سال 2011 برمی­گردد. اما با این حال، باز هم برای ایرانیان قابل اعتماد بوده و پیشنهاد دوم ما به شماست.

 

بروکر مذکور نیز دارای پشتیبانی فارسی بوده و با استفاده از آن می­توانید تراکنش­های ریالی داشته باشید.

 

در اینجا شما با شارژ کردن حساب سرمایه­گذاری خود، اجازه می­دهید یک تریدر حرفه­ای با پول شما و افراد دیگری مثل شما، اقدام به معامله کرده و سود حاصل را بین معامله­گر و شما تقسیم نماید.

 

بدیهی است که در این نوع سرمایه­گذاری ریسک وجود دارد و در نهایت این خود شما هستید که می­بایست در بازارهای مالی تسلط کافی پیدا نمایید. طبیعتا سودی که خودتان با معامله کردن کسب می­کنید، لذت بخش­تر نیز خواهد بود.

 

بروکر هات فارکس

از محبوب­ترین بروکر­ها در میان ایرانیان، هات فارکس است که اسپرد خوبی نیز دارد. از دیگر ویژگی­های این بروکر، حداقل میزان واریز است. به عبارت بهتر، شما می­توانید با واریز 5 دلار به هات فارکس، اولین ترید خود را انجام دهید.

 

از دیگر مزیت­های آن پشتیبانی از متد­های واریز و برداشت متداول مانند ویزا، مستر، نتلر و اسکریل است که شما می­توانید با استفاده از خدمات یک سامانه واسط، با پرداخت ریالی، حساب بروکر خود را شارژ کرده و یا سود خود را برداشت نمایید.

 

IQ option

بروکر IQ option که در سال 2013 تاسیس شده، تقریبا یک کارگزاری جدید محسوب می­شود. این بروکر نیز همانند سایر بروکر­های مورد اعتماد ایرانیان، در قبرس قانون­گذاری شده و مواردی مانند ارز دیجیتال و سهام، از جمله دارایی­هایی هستند که شما در IQ Option می­توانید روی آنها سرمایه­گذاری نمایید.

 

olymp trade

الیمپ ترید نیز، در مجموعه بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان خودنمایی می­کند و در واقع از بروکر­های مناسب برای افراد مبتدی در ایران است. البته تا چندی پیش، الیمپ ترید با هویت ایرانی کاربران مشکلی نداشت و از این رو به یکی از بهترین­ها برای ایرانیان تبدیل شده بود. اما طولی نکشید که محدودیت­هایی برای آنها اعمال شد و همین امر موجب شد که آنها با تغییر هویت، از الیمپ ترید استفاده نمایند.

 

شایان ذکر است که حداقل واریز در الیمپ ترید، 10 دلار بوده و این مبلغ با سیستم­هایی مانند وب­مانی، که از سیستم­های پرداخت بین­المللی محبوب برای ایرانیان به حساب می­آید، قابل پرداخت است. در نتیجه معامله­گرها می­توانند با خرید وب­مانی در ایران، به راحتی حساب الیمپ ترید خود را شارژ نمایند.

 

جمع­ بندی بهترین بروکر فارکس

همانطور که مشاهده نمودید، ما در ابتدای مطلب درباره مفهوم بروکر فارکس، اینکه از کجا می­بایست آن را شروع کرد، نحوه کسب درآمد، مقررات و نقشی که دارد، نکاتی را بیان کردیم.

 

در قسمت اصلی مقاله، شرحی درباره معیارهای اصلی جهت یافتن بهترین بروکرها مطرح نمودیم. در گام بعدی، بهترین بروکر فارکس در دنیا را پوشش داده و حسن ختام ما، بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان بود.

 

لذا تمام تلاش خود را جهت کسب رضایت­مندی شما از کیفیت این مقاله انجام دادیم. لطفا شما نیز عقیده و تجربه خود را در زمینه ترید کردن بوسیله بروکرهای فارکس، با ما در میان بگذارید.